Kush ishte Dritėro Agolli

updated on: 11 December 2009

https://www.youtube.com/watch?v=IetLcOAzCAU Kjo ėshtė njė video e rrallė ku shkrimtari dhe politikani Dritėro Agolli kėrkonte reformim rrėnjėsor tė Partisė sė Punės. Fjalimi ėshtė shkėputur nga Kongresi i Partisė sė Punės, me 10 qershor tė 1991. Kėrkesa e tij nė njė kohė kur vendi sapo kishte hyrė nė rrugėn e ndryshimit, nuk u prit aspak mirė nga pjesa tjetėr e partisė. Tė gjithė anėtarėt komunistė u ngritėn nė kėmbė kundėr Dritėro Agollit, i cili kėrkonte nga podium reformat. “Parti Enver, jemi gati kurdoherė” apo “Parti e kuqe”, ishin disa nga parullat qė shokėt brohorisnin kundėr tij.

Your opinion is important for the growth and the improvement of our web site.

The message you are sending WILL NOT BE TREATED FOR ANY COMMERCIAL OR ILLEGAL USE.

 generate new code
CAPTCHA Image

Type the code above

Sending your message. Please wait...

Thanks for sending your message!

The security code entered was incorrect. Please try again.

Please complete all the fields in the form before sending.